توقف تولید سراتو در ایران

cover
گروه خودروسازی سایپا با انتشار اطلاعیه ای در پایگاه اطلاع رسانی خود، از پایان همکاری خودروسازی کیاموتورز برای تولید سراتوTD در ایران خبر داد.

 به‌دنبال پیروی شرکای خارجی صنعت خودرو ایران از تحریم‌های امریکا و بدعهدی آنان در تامین قطعات، شرکت کیاموتورز کره‌جنوبی نیز ایران را ترک کرده و به همکاری خود با گروه سایپا پایان داد. 
به‌دنبال این تصمیمِ شرکت کره‌ای، تولید خودرو کیاسراتو در سایپا نیز این هفته قطع خواهد شد و خطوط تولید آن نیز جمع‌آوری می‌شود. 
با خروج کیاموتورز از چرخه تولید مشترک خودرو با سایپا، این شرکت نیز به جمع شرکت‌های رنو، سیتروئن، برلیانس، ولوو و ایویکو خواهد پیوست که پیشتر با عمل نکردن به تعهدات خود به‌ تولید مشترک خودرو در ایران پایان داده‌ بودند. 

گفتنی است گروه خودروسازی سایپا برای هموطنانی که متقاضی تحویل خودروهای تولید مشترک با شرکای خارجی بودند، اقدامات لازم را جهت جلب رضایت مشتریان و تبدیل خودروهای ثبت‌نامی آنها به خودروهای قابل تحویل انجام داده و همچنین پیگیری های حقوقی بین‌المللی را برای احقاق حق شرکت و مشتریانش ادامه می‌دهد.

سایپا در طرح فروش های اخیر خود کیا سراتو را در لیست خودروهای خود قرار داده بود حال باید دید با این بدعهدی شرکت کره ای سایپا چه تمهیداتی برای مشتریانی که کیاسراتو را سفارش داده اند می اندیشد.

مطالب دیگر

نظرات