از بازداشت مدیرعامل ایران خودرو تا ممنوع الخروجی مدیرعامل سایپا از زبان سخنگوی دولت

cover
روز دوشنبه گذشته هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با حکم صادره از شعبه 14 رسیدگی به جرائم کارکنان دولتی و رسیدگی به پرونده تخلفات مدیران صنعت خودروسازی کشور، بازداشت شد.

هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو پس از برکناری، حدود ساعت 17 روز دوشنبه گذشته و با ورود بازپرس شعبه 14 رسیدگی به جرائم کارکنان دولتی، در محل کار خود توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شد. در این خصوص ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد که هفته گذشته خود وی خبر برکناری هاشم یکه زارع از مدیرعاملی شرکت ایران خودرو را در نشست هفته گذشته مطرح کرده بود و حال روز دوشنبه گذشته به دلیل تغییر قیمت برکنار شده و جایگزین آن "عباس علی آبادی" معرفی شده است. 
دلیل اصلی برکناری هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همانطور که گفته شد، افزایش قیمت عمدی و بدون هماهنگی محصولات شرکت ایران خودرو بوده است. در این خصوص ربیعی سخنگوی دولت اضافه می کند که افزایش قیمت محصولات ایران خودرو قانونی نبوده و باید این موضوع بررسی شود که آیا واقعا افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در هفته های گذشته بنابه گفته مسئولان ایران خودرو اشتباه نرم افزاری بوده است یا اینکه خطای شخصی در آن دخالت داشته است.

 

سخنگوی دولت گفت: مدیرعامل سایپا مشکل خاصی نداشته و ممنوع‌الخروجی شش ماه ایشان بر اساس شکایت مشتری‌ها بود.

علی ربیعی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص انتشار حکم ممنوع الخروجی مدیرعامل سایپا گفت: : مدیرعامل سایپا مشکل خاصی نداشته و ممنوع‌الخروجی شش ماه ایشان بر اساس شکایت مشتری‌ها بود.گفتنی است چند روز پیش تصویر یکی از مکاتبات قوه قضائیه مربوط به شش ماه پیش در رسانه ها منتشر شد که در آن به ممنوع الخروجی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اشاره شده بود.سخنگوی دولت صبح امروز به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: مدیرعامل سایپا مشکل خاصی نداشته و ممنوع‌الخروجی شش ماه ایشان بر اساس شکایت مشتری‌ها بوده است.

مطالب دیگر

نظرات