بی ام و X5 ضد گلوله

cover
برای افرادی که نیازهای امنیتی دارند یا در جاهای خطرناک تردد می کنند و در عین حال همچنان علاقه به خودروهای لوکس دارند بی ام و نسخه ای ضد گلوله از X5 را با نام Protection VR6 رونمایی کرده است. در نگاه نخست این مدل درست مانند نسخه ی استاندارد X5 که در بازار وجود دارد دیده می شود اما این خودرو می تواند به راحتی در برابر گلوله های 7.62×39 میلیمتری که از اسلحه ی AK-47 کلاشنیکف شلیک می شوند مقاومت کند. این یعنی این خودرو استاندارد زرهی VR6 را پشتیبانی می کند.

برای ساخت چنین خودرویی بی ام و در ابتدا پنل هایی از جنس فولاد دارای مقاومت بالا را درون درها، گلگیرها، سقف و محفظه ی موتور نصب کرده است. برای تقویت کف خودرو و صندوق عقب نیز از آلومینیوم استفاده شده است. 
شیشه های این خودرو دارای ضخامت 30 میلیمتری هستند. بی ام و اعلام کرده که این شیشه های می توانند در برابر هر نوع اسلحه ی قابل حمل توسط نفر مقاومت کنند. حتی در صورت شکستن شیشه نیز بی ام و شیشه ها را طوری ساخته که خرده های شیشه به بدن سرنشینان آسیب نرسانند.

خریداران به صورت آپشن می توانند سطح مقاومت خودرو را بالاتر نیز ببرند برای مثال یک پنل محافظ در زیر خودرو قابل نصب است که می تواند از سرنشینان در برابر انفجار نارنجک حفاظت کند. در صورت حمله با پهپاد به این خودرو نیز امکان سفارش سقف تقویت شده وجود دارد. این سقف تقویت شده می تواند در برابر انفجار 200 گرم ماده ی C4 ایستادگی کند. 
بی ام و X5 Protection VR6 در عین زرهی بودن خودرویی سریع است تا بتواند فورا از مهلکه بگریزد. این خودرو به موتور 4.4 لیتری تویین توربو V8 به قدرت 523 اسب بخار و گشتاور 750 نیوتون متر مجهز است. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل تنها 5.9 ثانیه و حداکثر سرعت محدود شده ی آن 210 کیلومتر بر ساعت است.

برای ایمنی بیشتر، تایرهای این خودرو نیز طوری ساخته شده اند که دیواره های محکم تری داشته باشند تا بدون باد نیز خودرو بتواند حرکت کند. یک پوشش مخصوص نیز از باک بنزین حفاظت می کند. 
این خودرو می تواند 4 سرنشین را درون خود حمل کند. یک سیستم ارتباطی ویژه با امنیت بالا نیز درون خودرو نصب شده است. از دیگر امکانات این مدل نیز باید به آلارم مخصوص اشاره کرد. 
بی ام و هنوز قیمت این مدل را اعلام نکرده است اما پیش بینی می شود که صدها هزار دلار قیمت داشته باشد.

مطالب دیگر

نظرات