فروش لندکروزر به 10 میلیون رسید

cover
68 سال بعد از تولید لندکروزر، فروش مهم ترین مدل تویوتا به 10 میلیون رسید.

اسطوره افسانه ای تویوتا لندکروزر پس از تولید مداوم 68 سال، فروش بیش از 10 میلیون دستگاه را به خود اختصاص داده است. لندکروزر طولانی ترین مدل فروش تویوتا و بخش مهمی از این برند تجاری است.

 

هنگامی که اولین لندکروزر در سال 1951 به عنوان خودرو پلیس ملی ژاپن آغاز به کار کرد، ماشین ساده ای بود که برای مقابله با زمین های ناهموار متمرکز بود. تویوتا در هنگام درگیری با کره توانست مفهوم لندکروزر خود را اصلاح کند و با برداشته شدن محدودیت ها، مدلی آماده صادرات داشت و امتیازات چشمگیر کمک کرد تا لندکروزر به آرامی از طرح های جیپ ساخته شده آمریکایی میتسوبیشی، برای نیروهای نظامی ژاپن خارج شود.

 

پس از موفقیت بالای نسل اول لندکروزر، مدل جدیدی با نام سری 20 شناخته شد. لندکروزر نسل دوم به روز شد تا برای استفاده غیرنظامی راحت تر باشد و نظر اولین مشتری های غیر نظامی را به خود جلب کرد.

Toyota Land Cruiser colorado GX 3-door

به لطف استقبال شدید در سال 1957، تویوتا به اندازه کافی اطمینان داشت که لندکروزر را به بازارهای نوظهور صادر کند. در بیشتر موارد، لندکروزر، اولین مدل تویوتا بود که وارد این کشورها جدید شد و 38.2 درصد از صادرات خودروهای ژاپنی را در سال 1955 نشان می داد.

 

با گذشت زمان، لندکروزر بیش از 14 مدل تغییرات را در طول 68 سال تولید خود شاهد بود. امروزه لندکروزر یک شاسی بلند راحت و بزرگ است که هنوز قابلیت اطمینان باورنکردنی و توانایی های خارق العاده را ارائه می دهد. لندکروزر امروزه بیشتر روی راحتی و لوکس بودن متمرکز شده است، اما همچنان بخش مهمی از آنچه تویوتا را به یک برند افسانه ای از برتری و قابلیت اطمینان مهندسی تبدیل می کند، ادامه دارد.

مطالب دیگر

نظرات