بررسی قیمت خودروهای پرفروش روسی به پول ایران

cover
یکی از برندهای اصلی خودروساز در روسیه لادا است که صحبت‌های اصلی پیرامون همکاری ایران با روسیه نیز حول این برند مطرح می‌شود. طبق آخرین آماری که منتشر شده تا نیمه سال 2019، لادا توانسته 2 جایگاه را در بین پرفروش‌ترین خودروهای این کشور کسب کند. 2 مدل لادا گرانتا و وستا به ترتیب با فروش 63982 و 55784 دستگاه، پرفروش‌ترین خودروها در روسیه هستند. کیاریو نیز در مقام سوم با میزان فروش 47431 دستگاه قرار دارد.

اگر بخواهیم به سایر خودروهای روسی پرفروش اشاره کنیم 3 محصول دیگر لادا با نام‌های لارگوس، 4*4 و xray به ترتیب در مقام‌های هفتم، چهاردهم و شانزدهم قرار دارند. البته لادا لارگوس برای کاربری ون استفاده می‌شود. به این ترتیب اگر ایران بخواهد با روسیه همکاری داشته باشد قاعدتا دست روی محصولات پرفروش این برند خواهد گذاشت. در ادامه گزارش به ارائه توضیحاتی درباره این محصولات پرفروش و آخرین قیمت آن‌ها که در سایت این خودروساز اعلام شده پرداخته‌ایم. لازم به ذکر است که قیمت این خودروها به پول ایران و بر اساس نرخ حال حاضر روبل روسیه (180 تومان) آورده شده است. قیمت‌هایی که در این گزارش آورده شده است بر اساس نسخه‌های مختلف خودرو متغیر است.

لادا گرانتا

قیمت در روسیه: 419 هزار و 900 روبل

قیمت به پول ایران : 75 میلیون و 582 هزار تومان

 

لادا گرانتا سدانی ارزان‌قیمت به شما می‌رسود که تقریبا بر پایه پلتفرم خودروی رنو لوگان L90 قرار دارد. این خودرو با توجه این که ویژگی‌های مشترکی با تندر 90 دارد می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای بازار ایران باشد. فروش این خودرو از سال 2011 آغاز شد و همچنان نیز در روسیه ادامه دارد. پیشرانه استفاده شده در گرانتا از نوع 1.6 لیتری بنزینی است و گیربکس‌های 5 سرعت دستی یا 4 سرعت اتوماتیک برای آن استفاده شده است. لازم به ذکر است که گرانتا علاوه بر مدل سدان، در نسخه‌های لیفت‌بک و هاچ‌بک نیز عرضه شده است. بعد از مدت‌ها نسخه فیس‌لیفت شده این خودرو نیز به تولید رسید که تغییراتی در ظاهر چراغ‌ها، جلوپنجره و به طور کلی بخش ظاهری اعمال شد.

 

 

لادا وستا

قیمت در روسیه: 594 هزار و 900 روبل

قیمت به پول ایران: 107 میلیون تومان

 

مدل وستا نیز یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین خودروهای این برند در روسیه است. این خودرو در سال 2014 به نمایش درآمد و تولید آن از سال 2015 شروع شد و همچنان ادامه دارد. پیشرانه‌های استفاده شده برای وستا در دو نوع 1.6 لیتری و 1.8 لیتری است که هر کدام به ترتیب حداکثر توان 106 و 122 اسب‌بخار را ارائه می دهند. لازم به ذکر است که در سال 2018 نسخه‌ای جدید از این خودرو رونمایی شد پیشرانه 1.8 لیتری آن توانایی تولید 143 اسب‌بخار را دارد، رقمی که برای یک سدان اقتصادی کاملا ایده‌آل به نظر می‌رسد. امکان سفارش وستا توسط مشتریان با گیربکس 5 سرعت دستی یا 5 سرعت اتوماتیک وجود دارد که در صورت ورود به ایران احتمال استقبال از نمونه اتوماتیک بیشتر است.

 

 

لادا 4*4

قیمت در روسیه: 566 هزار و 900 روبل

قیمت به پول ایران: 102 میلیون تومان

 

لادا 4*4 که با نام نیوا شناخته می‌شود را می‌توان یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین شاسی‌بلندهای این برند دانست. ظاهر این خودرو علی‌رغم این که در سال 2019 قرار داریم جذاب نیست و به نوعی قدیمی به نظر می‌رسد. این خودرو از پیشرانه 4 سیلندر 1.7 لیتری بهره می‌برد که تنها 83 اسب‌بخار توان را ارائه می‌دهد. حداکثر سرعت خودروی مورد نظر 135 کیلومتر بر ساعت است. لازم به ذکر است که پیشرانه استفاده شده در این خودرو از نوع 5 سرعت دستی است بنابراین می‌توان گفت از لحاظ فنی، خودروی مورد نظر شرایط ایده‌آلی برای جذب مشتریان ایرانی را ندارد.


 

لادا XRay

قیمت در روسیه: 841 هزار و 900 روبل

قیمت به پول ایران: 151 میلیون و 542 هزار تومان

 

ایکس‌ری نیز یکی دیگر از محصولات پرفروش این خودروساز روسی به شمار می‌رود. این هاچ‌بک کراس از پیشرانه 1.8 لیتری بهره می‌برد که توانایی تولید حداکثر توان 122 اسب‌بخار را دارد. ایکس‌ری را می‌توان با گیربکس دستی یا اتوماتیک 5 سرعت سفارش داد. حداکثر سرعت این خودرو 185 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. می‌توان گفت که از لحاظ ظاهری و مشخصات فنی، ایکس‌ری تا حدودی شباهت‌هایی با رنو ساندرو و ساندرو استپ‌وی دارد.

 

منبع : خودرو بانک

مطالب دیگر

نظرات