شاسی بلند کوچک الکتریکی، محصولی از نیسان

cover
مدل مفهومی نیسان IMk با عنوان Cute City EV (بانمک برقی شهری) اواخر همین ماه در نمایشگاه اتومبیل توکیو رونمایی می شود.

شروع ماه اکتبر است و این بدان معنی است که ما تنها چند هفته با نمایشگاه اتومبیل توکیو 2019 در ژاپن فاصله داریم که انتظار می رود تولید کنندگان مدل های جالب توجهی را ارائه دهند. در ضمن، نیسان برای نمایش IMk به عنوان یک پیشنهاد نادر برای رفت و آمد شهری کاملاً برقی کوچک پا به این نمایشگاه خواهد گذاشت.

 

اما اندازه این مدل کوچک چقدر است؟ طول آن تنها 3434 میلی متر (135 اینچ) ، 1512 میلی متر (59.5 اینچ) عرض و 1644 میلی متر (64.7 اینچ) ارتفاع دارد. نیسان می گوید این ظاهر طراحی بخشی از فلسفه طراحی جدید "آینده نگری بی انتهای ژاپنی" این شرکت است و پیش نمایش آنچه در اتومبیل های شهری در آینده نزدیک ممکن است شبیه باشد، است. EV بسیار ریز و در عین حال بلندی، دارای برآمدگی های بسیار کوتاه به همراه شبکه جلوی روشن که در قسمت پشتی تکرار شده است و در آنجا تعداد زیادی نوار LED وجود دارد که به عنوان چراغ روشنایی هستند.

 

المان های روشنایی زیادی در شکاف های سقف پیاده سازی شده است و آینه های جانبی سنتی با یک جفت دوربین همراه با صفحه های نمایش داخل اتومبیل جایگزاری شده اند.

 

سقف تمام شیشه ای اجازه می دهد تا مقدار زیادی نور وارد کابین شود و حسی از فضای داخلی یک اتاق را ایجاد می کند. فضای داخلی مینیمالیستی (بر پایه سادگی و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول) دارای دکمه های بسیار کمی است و بیشتر آنها از نوع لمسی بهره می برند تا مفهومی از فناوری پیشرفته را بدون استفاده از دکمه به شما ارائه دهد.

ترکیبی از قطعات تزئینی فانتزی مانند تخته های چوبی روی برش های درب و بافت کم رنگ روی صندلی ها، فضای دنجی را بوجود می آورد که با استفاده از رشته های بافته شده الیاف فلزی در کف فرش که در سایه قهوه ای تیره مانند به پایان رسیده است، تقویت می شود. این مفهوم با یک سیستم رانندگی مستقل بسیار پیشرفته طراحی شده است در حالی که به راننده اجازه می دهد کنترل کامل EV را از آنجا که هنوز یک فرمان و دو پدال وجود دارد، در دست داشته باشد.

 

مشخصات فنی در لحظه نوشتن مبهم است، اما نیسان می گوید IMX از یک موتور الکتریکی تهیه شده است که ”شتاب بسیار عالی و پاسخگویی بالایی دارد که در توقف در ترافیک و حرکت و حتی در دامنه های شیب دار مؤثر است. "

 

این مدل مفهومی را اواخر همین ماه در نمایشگاه اتومبیل توکیو خواهیم دید که در آن نیسان در مجموع 14 خودرو از جمله JDM-spec 2020 Skyline را به نمایش خواهد گذاشت.

مطالب دیگر

نظرات