استون مارتین DBS GT Zagato و DB4 GT Zagato رونمایی شد

cover
در اوایل سال جاری ، استون مارتین مجموعه DBZ Centenary را رونمایی کرد، که یک پکیج از دو اتومبیل که شامل DB4 GT Zagato کلاسیک و جدید ، DBS GT Zagato – یا Superleggera reskinned است.
استون مارتین مجموعه DBZ Centenary

 

در ابتدا در مورد DBS GT Zagato صحبت می کنیم :

توجه داشته باشید که سقف دو حبابی (یکی از معروف ترین نقوش خانه طراحی Zagato) و شیشه جلو اتومبیل به سبک جت است. همچنین یک مشبک جلویی دیگر و جزئیات زیادی وجود دارد تا بتوانید این DBS را از مدل معمولی جدا متمایز کند.

 

 

ساخت دوباره ی این DBS خاص در Supernova Red – که فقط در این اتومبیل بسیار موجود است به پایان رسیده است. این مدل دارای کربن فیبر براق در سقف و پشت است. نشان های طلای واقعی 18 عیار در برچسب قیمت گنجانده شده است.

 

 

 

در داخل ، سوپراسپرت محدود دارای یک “زین” مرکزی است که از چرم و الیاف کربن ساخته شده است.قسمت هایی از آن با فولاد ضد زنگ PVD (رسوب بخار فیزیکی) پوشش داده می شوند.

 

 

و در مورد ادامه تولید DB4 GT چطور؟
قسمت دیگری از این دو ماشین نسبتاً گران قیمت، ادامه ی ساخت سیستم زاگاتو است، که اولین حضورش در مسابقه استقامتی Le Mans 2019 می باشد. ادامه‌ی این کار احتمالا منطقی نیست و نسبتا به گونه ای طراحی شده است که در برابر فراری های توانمند دهه 60 مقابله کند. استون مارتین می گوید ادامه تولید Rosso Maja قرمز و Obsidian Black thread با رنگ بیرونی مطابق با اتومبیل های اصلی به پایان رسیده است.

 

 

DB4 GT Zagato با قدرت 390 اسب بخار قدرت، مخزن 4.7 لیتری مستقیم شش تایی با جعبه دنده چهار سرعته و دیفرانسیل با لغزش محدود می باشد. این چرخ ها با چرخ های نقره ای Borrani اجرا میشوند ، همچنین یک قفس قفل مصوب FIA را در داخل خواهید یافت. مارک ریچمن، مدیر ارشد خلاق استون مارتین لاگوندا می گوید: در DB4 GT Zagato Continue ما یکی از زیباترین و قابل تشخیص ترین قطعات طراحی خودرو در جهان را داریم. طراحی و تولید ماشین مناسب، همیشه یک چالش بزرگ و در عین حال یک انگیزه عالی برای ما خواهد بود.

هر دو تیم طراحی در استون مارتین و زاگاتو با هم به شکلی دقیق و عالی کار خود را به اتمام رسانده اند. بسیار باشکوه ،بسیار نادر و کمیاب، تجسم یک شکوه و زیبایی بی انتهاست...

 

 

کی میتونم استون مارتین زاگاتوس جدید بخرم؟

DB4 GT Zagato Continution در پاییز سال 2019 وارد می شود، در حالی که DBS یک سال بعد، در پایان سال 2020 وارد بازار می شود.

 

 

مجموعه جدید زاگاتو به ما خاطرنشان می کند که برندهای سوپراسپرت چگونه درآمدهای جدیدی از همکاری های این چنینی و با غارت کاتالوگ های پیشین پیدا می کنند. همه آنها در این مرحله قرار دارند، از فراری گرفته تا مک لارن، و البته این موضوع راهی هوشمندانه برای نگه داشتن ثروتمندترین کلکسیونرها و مشتریان برای بازگشت مجدد است.

مطالب دیگر

نظرات