بی ام و M8 Gran کوپه، سریع، پرقدرت

cover
بی ام و M8 Gran کوپه چهار درب سریع، برای شروع 130،000 دلار و برای مسابقه 143،000 هزینه دارد و تولید آن در ماه نوامبر آغاز می شود.

کراس اوورهای جدید X5 M و X6 M هفته گذشته با اولین نسخه خود، بی ام و M را به دو مورد گسترش داد. امروز یکی دیگر از گزینه های M از راه می رسد. M8 Gran کوپه (و البته یک نوع داغ مسابقه ای). و دقیقاً مانند شاسی بلندهای هم خانواده خود، این چهار درب آتش سوز، تا 617 اسب بخار (460 کیلووات) در ریزترین نمونه ها تولید می کند.

 

قدرت در رقابت های M8 Gran کوپه از همان موتور 4.4 لیتری دوقلو توربوشارژ V8 است که در جای دیگر در محدوده BMW یافت می شود. M8 Gran کوپه استاندارد 600 اسب بخار (447 کیلو وات) و 553 پوند فوت (750 نیوتون متر) گشتاور تولید می کند.

 

M8 Gran کوپه با وجود این همه جذابیت، می تواند در 3.1 ثانیه به 60 مایل در ساعت (96 کیلومتر در ساعت) برسد، در حالی که مدل سریعتر رقابت در 3.0 ثانیه به آنجا می رسد. هر دو نسخه با همان گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و همه چرخهای xDrive به هم وصل شده و حداکثر سرعت حداکثر 155 مایل در ساعت از جعبه را دارند. خریداران که به دنبال سرعت بیشتری هستند می توانند بسته M Driver را انتخاب کنند که سرعت آن را تا 190 مایل در ساعت افزایش می دهد و شامل آموزش رانندگان M School در یکی از دو مدرسه رانندگی با عملکرد بی ام و است.

 

اما همه چیز در مورد قدرت نیست. سیستم تعلیق عقب M8 Gran کوپه باعث بهبود پویایی در اطراف می شود. سیستم تعلیق Adaptive M، که شرایط جاده را می خواند و به همین ترتیب میراگرها را پیکربندی می کند، نیز استاندارد است. و دکمه M Mode با تنظیمات M1 و M2 به رانندگان این امکان را می دهد تا مواردی مانند موتور، سیستم تعلیق، فرمان، ترمز و مشخصات آن را به صورت جداگانه پیکربندی کنند تا با سه حالت استاندارد رانندگی همراه شوند: پیش فرض جاده، اسپورت و مسیر.

 

سیستم ترمز بهبود می یابد، همچنین، به لطف دیسک های ترمز تهویه استاندارد (اندازه گیری 15.6 اینچ در جلو و 15.0 اینچ در عقب) با کالیپر ثابت، شش پیستونی. اما خریداران می توانند ترمزهای کربن سرامیکی (M 15.8 اینچ در جلو ، 15.0 اینچ عقب) را برای قدرت بیشتر متوقف کنند.

 

M8 Gran کوپه به روزرسانی های زیادی می شود. پهلوهای وسیع تر مسیر عقب را به 65.4 اینچ (1.5 اینچ وسیع تر از حد معمولی Gran کوپه) افزایش می دهد و خطوط واضح تر حضور خودرو را بیشتر می کند. سقف M Carbon در M8 Gran کوپه به طور استاندارد قرار دارد، همانطور که چراغهای LED تطبیقی ​​با نوارهای لیزری بی ام و، و در داخل، نوارهای M و دوخت بی نظیر نشانگر نکات برجسته عملکرد مدل جدید آن است.

 

اولین حضور M8 Gran کوپه در ایالات متحده با مدل محدود نسخه Launch (در تصویر پایین) خواهد بود. این شرکت می گوید فقط 50 نمونه از رنگ فلزی Diamant Green با نوارهای برنز و چرخ های منحصر به فرد 20 اینچی را ارائه می دهد. در مورد قیمت گذاری مدل Launch هیچ سخنی نیست، اما استاندارد M8 Gran کوپه 130،000 دلار هزینه خواهد داشت (شامل هزینه مقصد 995 دلار نمی شود) و مدل مسابقه ای سریع تر M8 Gran کوپه 143،000 دلار خواهد بود.

 M8 Gran Launch 

مطالب دیگر

نظرات