بوگاتی از مدل شیرون super sport 300 رونمایی کرد.

cover
اگر شیرون معمولی، خیلی عالی یا منحصر به فرد نیست، می شود گفت که شما بسیار خوش شانس هستی، بخاطر اینکه بوگاتی از شیرون Super Sport 300 جدید خود را رونمایی کرده است.
بوگاتی شیرون Super Sport 300

 

همانطور که از نام این مدل پیداست ، این ماشین مبتنی بر Chiron اصلاح شده است. در تستی که اخیرا روی این ماشین انجام شد از 300 مایل در ساعت فراتر رفته است. نسخه ویژه جدید دارای همان طراحی دم بلند، جلو بندی اصلاح شده، تنظیم دقیق اگزوز و فیبر کربن است. فضای داخلی آن بسیار زیبا طراحی شده است.

 

 

فقط 30 مدل ازمدل جدید شیرون ساخته خواهد شد، که هرکدام 3.5 میلیون یورو (3.12 میلیون پوند) هزینه دارد. حدود 1 میلیون یورو بیشتر از یک شیرون معمولی

هیچ اطلاعاتی درمورد اینکه آیا این به اصطلاح 300+ می تواند 300 مایل در ساعت را طی کند در دست نیست. شیرون اصلاح شده که به چنین سرعتهایی دست یافته، دارای یک دنده هفتم متفاوت و طیف وسیعی از بروزرسانی ها، از جمله سیستم ارتفاع سواری با کنترل لیزر بود. تمام شیرون تولید شده نیز به دلیل نگرانی های مربوط به تایر، به 261 مایل در ساعت محدود شده است.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد مدل تازه رونمایی شده از بوگاتی

 

بوگاتی سد 300 مایل در ساعت را با شیرون مدل جدید خود شکست، تا جایی که ادعا كرد كه سرعت نمونه ی اولیه تولیدش تقریباً به 304.773 مایل در ساعت رسیده است كه این یك ركورد جهانی است.

این رکورد چیزی است که بوگاتی به همگان اعلام کرد و البته هیچ شک و تردیدی وجود ندارد که ماشین توانسته باشد با آن سرعت مسیری را طی کرده باشد. این آزمون آزمایشی فقط در یک جهت انجام شد و اتومبیل بعد از آن به شکل قابل ملاحظه ای از اصلاح شد.

 

 

صرف نظر از همه ی این ها، میتوان گفت که این موضوع یک موفقیت چشمگیر است و به این معنی نیست که ماشین را با چنین سرعتی رانندگی کنید. این ماشین توسط بریتونی اندی والاس هدایت شده بود که رکورد های سرعت را با مک لارن F1 و Jaguar XJ220 شکسته بود.

 

 

این فقط یک مورد از سرعت نبود، وقتی نوبت به تعیین سرعت معیار رسید صعود از شیرون حدود 43 ثانیه طول کشید تا از 200 مایل در ساعت به 300 مایل در ساعت برسد.

 

والاس در مصاحبه با مجله گفت:یک تغییر سطح [مستقیم] وجود داردو من آن را پرش می نامیدم، و همه تعجب می کردند که چرا من چنین نامی را برایش انتخاب کردم. آن ها به داده ها نگاه کردند و فهمیدند که این واقعا یک پرش است،این شتاب در سریع ترین حالت447 کیلومتر در ساعت رخ میدهد

 

چه تفاوتی با بوگاتی 304 مایل در ساعت داشت؟

 

شیرون در میان سایر ترندها استاندارد نبود، موتور W16 آن تا 1577 اسب بخار نیرو می گرفت، حدود 100 اسب بخار بیشتر از ماشین استاندارد بود در حالی که از دنده هفتم برای کمک به ماشین در سرعت بیشتر استفاده می شد.

 

 

این رکورد در مسیر آزمایش Ehra-Lessien در گروه VW رخ داد – یکی از معدود مکان های اروپا به اندازه کافی سریع برای تحقق پتانسیل شیرون.

اگر می خواهید در مسافت کمتری سرعت بگیرید، به قدرت بسیار بیشتری نیاز دارید. Ford GT قانونی قانونی M2K Motorsport می تواند بیش از 300 مایل در ساعت در مایل ایستاده باشد، و برای این کار موتور خود را به تولید بیش از 2500 اسب بخار نیاز دارد.

 

 

مطالب دیگر

نظرات