ارزیابی اتومبیل: ماشین من چقدر ارزش دارد؟

cover
گر در حال خرید یا فروش خودرو هستید و می خواهید بدانید خودرو شما چقدر ارزش دارد باید بدانید که بهترین راه برای پیدا کردن ارزش واقعی یک ماشین استفاده شده چیست؟
  • این خبر با توجه به ارزش خودرو های خارجی تهیه شده است

 

اگر در مراحل خرید یا فروش هستید، در هر طرف از معامله اتومبیل که قرار دارید، اینکه بدانید که دقیقاً چه چیزی برای اتومبیل ارزش دارد مهمترین بخش معامله است.

 

خرید ماشین کارکرد : راهنمای نهایی

 

ما این راهنمای ارزیابی ماشین را برای شما قرار داده ایم که استهلاک، مقدار و ارزش قیمت ها و برخی کارهای کوچکی را که می توانید هنگام مالکیت اتومبیل خود انجام دهید تا هنگام رسیدن زمان فروش بتوانید آن را به بهترین قیمت بفروشید.

 

ماشین من چقدر ارزش دارد؟

 

اگر ماشینی دارید و می خواهید آن را بفروشید ، انتظار دارید که ارزش آن را بدانید. به عنوان یک راهنمایی ساده، خودروهای تولیدی اصلی در طی سه سال حدود 60 درصد از قیمت جدید خود را با مسافت پیموده شده از دست می دهند. این بدان معناست که اتومبیلی که با 25،000 پوند خریداری کرده اید، فقط 10،000 پوند بعد از سه سال از ارزش اصلی اش باقی می ماند.

البته فهمیدن این موضوع چندان ساده نیست، زیرا برخی از اتومبیل ها بهتر از سایرین عمل می کنند، و برخی از اتومبیل های با نسخه محدود می توانند در واقع ارزش خود را حفظ کنند. برای صاحبان خودرو مهم است که از عواملی که بر ارزش اتومبیل خود تأثیر می گذارد، آگاهی داشته باشند.

 

چه عواملی بیشتر در ارزیابی اتومبیل استفاده شده شما تأثیر می گذارد؟


اکثر خودروها بخش عمده ای از ارزش خود را در سه تا پنج سال اول از دست می دهند و AA تخمین می زند که پس از 8 سال بسیاری از اتومبیل ها اگر به خوبی از آنها مراقبت شود، کم ارزش تر نمی شوند. داده های سرویس ارزیابی اتومبیل CAP HPi کم ارزش ترین برندهای کاهش ارزش خودرو در انگلستان را برجسته می کند:


 

سازندهنرخ استهلاک سالانه
1. فراری83.70%
2. پورشه81.10%
3. لوتوس80.10%
4. لامبورگینی79.70%
5. داچیا69.10%
6. رولز رویس 68.60%
7. مک لارن68.10%
8. لکسوس68.00%
9. لندروور 67.70%
10. سوبارو67.70%

 

بشترین خودروهای بی ارزش

 

سن و سال از جمله ی عواملی است که صاحبان بعد از خرید وسیله نقلیه قادر به تغییر آنها نخواهند بود، اما جایی که هر راننده ای می تواند تفاوت ایجاد کند این است که چقدر با دقت، مراقب ماشین خود هستند. مسافت پیموده شده عامل بزرگی در ارزش خودرو است و پایین نگه داشتن آن برای اطمینان از قیمت فروش بالاتر بسیار مهم است.

نگهداری مناسب از خودرو (و نگه داشتن کلیه صورتحسابها و تمبرها برای اثبات آن) باعث میشود خودرو برای خریداران ارزشمندتر باشد. یک ماشین تمیز و مرتب همیشه با قیمت بهتری نسبت به یک نمونه کثیف به فروش خواهد رسید.

عوامل فصلی نیز قابل توجه است. این ممکن است یک کلیشه باشد، اما مبدل ها و قیمت خودروهای اسپرت در بهار افزایش می یابد. مثلا خودرو های محرک چهار چرخ و شاسی بلند ها بیشتر در زمستان تقاضا دارند. با در نظر گرفتن همه اینها، قدم بعدی این است که بدانید ماشین شما واقعاً چقدر ارزش دارد.

 

چگونه ماشین خود را ارزیابی کنیم

 

ساده ترین راه برای به دست آوردن تخمین تقریبی از ارزش خودروی شما، مراجعه به یک وب سایت طبقه بندی شده و جستجوی مدل، سال و مسافت پیموده شده و سال مدل خودرو شرایط مشابه است تا ببینید چه قیمتی را برای خودروی شما تخمین خواهند زد.

خریدارانی که از نمایندگی های فروش استفاده می کنند، معمولاً آماده هستند تا مبلغ بیشتری بپردازند، زیرا در صورت اشتباه بودن معاملات مالی ماهانه، ضمانت نامه و حمایت قانونی بیشتری را ارائه می دهند.

 

نمایندگی ها مجبور هستند از این طریق درآمد خود را تهیه کنند، بنابراین آنها نیز به شما قیمت خودرویی را که می خواهید بفروشید کمتر ارائه می دهند. به عنوان یک قاعده کوچک، یک فروشنده می خواهد بسته به ارزش و کارهایی که باید انجام شود، به دنبال دادن بهای 500 تا 2،000 پوند در هر اتومبیل باشد.

اگر ماشین شما کمی خارج از حالت معمولی باشد ، مانند یک خودروی 4×4، اسپرت، وسیله نقلیه برقی یا کلاسیک، شاید باید به دنبال متخصصی باشید که بتواند به سرعت اتومبیل شما را قیمت گذاری و به فروش برساند.

هنگامی که این موارد را بررسی کردید، روش های دیگری برای فهمیدن اینکه آیا معامله خوبی انجام می دهید یا نه وجود دارد. متخصصان صنعت مانند CAP و Glass خدماتی را درج می کنند که جزئیات وسیله نقلیه خود را وارد می کنید و آن ها قیمت تقریبی را برای شما تخمین می زنند. اگر فکر می کنید که با انجام تحقیقات خود نمی توانید ارزش تقریبی ماشین خود را بفهمید میتوانید از این روش اشتباه کنید. البته خریداران خودروی شما ممکن است جستجوهای مشابه آنلاین را مانند شما انجام دهند.

در سالهای اخیر تعداد وب سایتهایی که ارزشیابی رایگان ارائه می دهند افزایش یافته است و اگرچه این می تواند نشانگر خوبی برای ارزش گذاری خودرو باشد اما باید بگوییم كه یک وب سایت نمی تواند برای همه متغیرهایی كه برای یک خودرو كه قبلاً به آنها اشاره كردیم کافی باشد. این موضوع به ویژه با خیلی قدیمی شدن یک اتومبیل بسیار مهم تر جلوه می کند، زیرا یک اتومبیلی که زنگ زده باشد و از هر نظر ضعیف باشد، فقط می تواند ارزش اوراقی شدن داشته باشد، در حالی که مدل بالاتری از همان نوع اتومبیل همچنان یک خرید مطلوب است.

 

اتومبیل هایی که ارزش خود را به بهترین وجه حفظ می کنند

 

خدمات آنلاین خرید اتومبیل هم می تواند ایده خوبی برای تخمین ارزش تجاری خودروی شما باشد. اما قبل از اینکه متعهد شوید که اتومبیل خود را به یکی از این شرکت ها بفروشید، باید بررسی آن را قبل از اینکه دیر شود انجام دهید.

درنهایت، اگرچه یک ماشین به همان اندازه ای که شخص حاضر است هزینه آن را بپردازد، فروخته خواهد شد، بنابراین نترسید که هنگام فروش آن کمی خوش بین باشید و در صورت عدم تغییر، پول را در این مورد سرمایه گذاری نکنید.

مطالب دیگر

نظرات