هیوندای اولین فناوری کلید اثر انگشت را در جهان به بازار عرضه خواهد کرد

cover
هیوندای از قفل اثر انگشت جدید خبر داده است تا رانندگان بتوانند به سیستم ورود کرده و ماشین خود را با لمس انگشت استارت بزنند.

سنسورهای لمسی ویژه ی ساخته شده در دسته درب و دکمه استارت هیوندای سانتافه مدل 2019، اثر انگشت منحصر به فرد صاحبان را تشخیص داده و دسترسی به نمایه مناسب را فراهم می کند. حتی تنظیمات برگزیده هر راننده را تنظیم می کند، آینه های درب را تنظیم می کند، موقعیت صندلی و ایستگاه های رادیویی را به صورت جداگانه تنظیم می کند. این قفل اثر انگشت قفل آیفون اپل را تقلید می کند و هیوندای آن را به عنوان اولین برنامه جهان که در یک در یک اتومبیل تعبیه شده نامگذاری میکند.

فناوری تشخیص اثر انگشت

اگرچه ورود و استارت زدن ماشین بدون کلید در سالهای اخیر رواج فراوانی یافته است (با نگرانی از بین رفتن امنیت در برخی موارد)، اما اکثر اتومبیل ها هنوز به نوع خاصی به یک کلید فیزیکی برای روشن شدن بستگی دارند.

اگر سیستم جدید هیوندای موفق باشد، می تواند تا امنیت آن را حفظ کند. کره ای ها برای ایمن نگه داشتن آن، بروزرسانی های منظمی را برای خودرو در نظر گرفته‌اند. این شرکت ادعا می کند که احتمال عدم سوء استفاده درایور یک در 50،000 است.

آلبرت بیمنن، رئیس تحقیق و توسعه هیوندای گفت، در آینده هیوندای قصد دارد قابلیت های این فناوری را بیشتر بکار گیرد تا امکان تنظیم دما، موقعیت فرمان و بسیاری از ویژگی های دیگر که متناسب با ترجیحات راننده است فراهم شود.

مطالب دیگر

نظرات