اوروس اولین شاسی بلند ساخت لامبورگینی

cover
این ماشین اولین طراحی از یک ماشین شاسی بلند توسط کمپانی ایتالیایی لامبورگینی است. این برند معروف برای اولین بار این خودروی شاسی را در سال 2107 رونمایی کرد و در سال 2018 به بازار عرضه کرد.

می توان گفت که قیمت لامبورگینی اوروس به نسبت اینکه هم یک ماشین شاسی بلند و هم اینکه لامبورگینی است معقول به نظر میرسد. شکل ظاهری این خودرو بسیار لوکس و خیره کننده است و به طوری که می توان آن را یک اثر هنری در ذهن به شمار آورد.

فضای داخلی لامبورگینی اوروس طراحی خاصی دارد. همان طوری که در تصویر می بینید کابینی را شاهد هستیم که ترکیبی از چرم بسیار باکیفیت، آلکانترا، آلومینیوم، فیبرکربن و سطوح چوبی براق در آن به کار رفته است. داخل کابین سیستم کیلومترشمار دیجیتال و دو صفحه ی نمایش 10.1 و 8.3 اینچی را خواهیم دید . برخی از تنظیمات راحتی سرنشینان در آن به صورت دستی و بعضی هم با فناوری صفحه ی لمسی آن تنظیم خواهد شد.

این ماشین به عنوان پر سرعت ترین خودروی شاسی بلند شناخته شده و دارای قدرت و گشتاور بالایی است. 650 اسب بخار قدرت و گشتاوری 850 نیوتن متر. شتاب لامبورگینی اوروس چیزی حدود 3.6 ثانیه است و در 12.8 ثانیه می تواند حدود 200 کیلومتر در ساعت را بپیماید. سرعت نهایی این ماشین شاسی چیزی حدود 304 کیلومتر بر ساعت است.

اخیرا این ماشین در یکی از سایت های معاملات اینترنتی ایران بدون پلاک ملی و گذر موقت به قیمت هشت میلیارد تومان به فروش گذاشته شد.

 

 

مطالب دیگر

نظرات