اتومبیل برقی جدید ولوو XC40 Recharge قبل از سال 2020 رونمایی شد.

cover
اولین اتومبیل برقی ولوو وارد بازار شده است و نام تجاری جدید Recharge را برای EVs و PHEV با آن به همراه دارد. ولوو XC40 شارژ، اولین اتومبیل کاملاً برقی شرکت سوئدی است.

تا سال 2025 ولوو قصد دارد تا وسایل نقلیه تمام الکتریکی، 50 درصد از کل فروش ها را به خود اختصاص دهد. پنج مدل الکتریکی دیگر طی 5 سال آینده به XC40 Recharge (شارژ مجدد) خواهند پیوست.

بهترین اتومبیل های برقی که در حال حاضر به فروش می رسند

خودروی برقی XC40 خط شاسی بلند کوچک را به طور کامل تکمیل می کند و به مدل های هیبریدی-بنزینی، دیزل و پلاگین های هیبریدی موجود در محدوده می پیوندد. قرار است اوایل سال آینده پیش از اولین تحویل مشتری تا پایان سال 2020 به فروش برسد.

براساس معماری معمول ماژولار ولوو (CMA)، مانند سایر انواع XC40، نسخه الکتریکی این باتری 78 کیلووات بر ساعت است که در کف خودرو قرار دارد. این دو موتور الکتریکی، یکی هر محور را هدایت می کند تا محرک چهارچرخ را آزاد کند. ولوو ادعا می کند که توان تولید کل در سرعت 402 اسب بخار و 660 نیوتن متر گشتاور است که زمان 62 مایل در ساعت را در 4.9 ثانیه می پیماید.

ولوو همچنین ادعا می کند که XC40 شارژ می تواند تا 248 مایل باتری کامل را پوشش دهد. استفاده از یک شارژر سریع 150 کیلووات، که احتمالاً در ایستگاه های خدمات بزرگراه یافت می شود، در مدت 40 دقیقه 0-80 درصد شارژ خواهد داشت.

از نظر بصری، XC40 شارژ با مشبک خالی جلو و مارک “Recharge” نقش برجسته شده در c-pilar مشکی خودرو مشخص شده است.

در داخل، طراحی کابین از بقیه محدوده XC40 انجام می شود اما سیستم جدیدی از طریق سیستم عامل اندروید گوگل که برای اولین بار از این سیستم عامل بهره می برد، دیده می شود.

ولوو همچنین کمک و مشوق های مالی ای به مشتریان ارائه می دهد تا آن ها را به خرید این مدل ترغیب کند. با این حال، ولوو هنوز اعلام نکرده است که این مشوق ها چه خواهد بود. این شرکت همچنین اعلام کرده است که برای دستیابی به تقاضای پیش بینی شده، ظرفیت تولید سه برابر مدلهای هیبریدی برقی و پلاگین خود را افزایش می دهد. با این حال، ولوو هنوز اعلام نکرده است که این مشوق ها چه خواهد بود. این شرکت همچنین اعلام کرده است که برای دستیابی به تقاضای پیش بینی شده، ظرفیت تولید سه برابر مدلهای هیبریدی برقی و پلاگین خود را افزایش می دهد.

مطالب دیگر

نظرات