نسل دوم تویوتا میرای در نمایشگاه اتومبیل توکیو رونمایی می شود.

cover
تویوتا در نمایشگاه اتومبیل توکیو امسال تویوتا میرای جدید هیدروژنی برقی خود را، پیش از عرضه در سال 2020 به نمایش خواهد گذاشت. جدیدترین تولید ژاپن اینبار یک تویوتا میرای هیدروژن برقی دارای یک پلتفرم جدید، یک ظاهر طراحی شده با بازنگری گسترده و یک سیستم سلولی سوخت پیشرفته و موتور الکتریکی است که نوید دامنه و عملکرد بهتری را می دهد.

ابعاد این خودرو نسبت به مدل قبلی خود افزایش یافته است، طول آن از 85 میلی متر تا 4/975 میلی متر افزایش یافته است، در حالی که پایه چرخدار آن از 14040 میلی متر به 2920 میلی متر افزایش یافته است. همچنین بدنه ی آن بسیار بلندتر و طولانی تر از نسل قبلی است.

اتومبیل های برقی در مقابل اتومبیل های هیدروژنی

ظاهر تویوتا میرای جدید به گونه ای تهاجمی تر و خشن تر از مدل قبلی خود است. این مدل فراز و نشیب های نسبت به خودرویی که جایگزین آن شده است دارد. با یک سقف بلند و شیب دار در عقب نمای برجسته تری دارد، همچنین از یک نمای پنجره ی مشبک پهن تر، دیفیوزر عقب عمیق و مجموعه جدیدی از چرخ های آلیاژی 20 اینچی بهره می برد.

جزئیات کامل در مورد هیدروژن برقی نسل دوم میرای هنوز اعلام نشده است، اما تویوتا تأیید کرده است که به لطف مخزن بزرگتر، ذخیره سازی هیدروژن باعث افزایش 30 درصدی دامنه نسبت به نسل قبلی خود خواهد شد.

پر کردن ماشین هیدروژن در حال حاضر فرایندی سریعتر از شارژ یک ماشین برقی مشابه آن است، اما تعداد بسیار کمی از EV ها می توانند به توانایی پیش بینی شده میرای برای اجرای 440 مایل بین یو پی اس ها نزدیک شوند.

مدل قبلی 152 اسب بخار قدرت و 335 نیوتن متر گشتاوری تولید می کند. این ارقام احتمالا برای نسل جدید تویوتا میرای افزایش یافته است.

به نظر می رسد که کابین تویوتا میرای جدید طراحی جدیدی را با اثاثه یا لوازم داخلی چرمی، داشبورد با خیلی نرم، شارژر تلفن بی سیم هوشمند، سیستم اطلاعات جدید 12.3 اینچی با قابلیت نصب و راه اندازی تجهیزات دیجیتال را به همراه دارد. همچنین، به لطف سیستم ذخیره سازی هیدروژن به روز شده، میرای جدید به جای چهار نفر برای پنج نفر صندلی ارائه می دهد.

معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری تویوتا اظهار داشت: ما قصد داریم نسل جدید Mirai را تا پایان سال 2020 راه اندازی کنیم.

مطالب دیگر

نظرات