مزدا با کراس اوور MX-30 برقی می شود

cover
مزدا در نمایشگاه خانگی توکیو از اولین اتومبیل تولیدی خود یعنی MX-30 رونمایی خواهد کرد. سفارش دهی برای کراس اوور برقی در بهار سال 2020 شروع می شود، و اولین تحویل انگلیس در اوایل سال 2021 انجام می شود.

تا کنون اطلاعات زیادی از این خودرو منتشر نشده، اما همانطور که در تصویر بالا می بینید از ویژگی های این خودرو درهای عقبی کوچک است که ذهن ما را به اتومبیل اسپورت RX-8 منعطف می کند، به خاطر اینکه آخرین بار چنین طراحی ای در این اتومبیل دیده شده است. با الهام از سبک مزدا، مهندسی بسیار ظریفی در درب های عقبی خودرو دیده می شود. درب های کوچک این مدل دستگیره های واضحی ندارد و برای ورود به عقب خودرو باید درب های جلویی را باز کرد.

باتری 35.5 کیلووات بر ساعت که در کف قرار دارد، یک موتور الکترونیکی منفرد را در محور جلوی آن قرار می دهد و دامنه ای در حدود 125 مایل شارژ را در اختیار قرار می دهد. با وجود باتری 64 کیلووات ساعت و برد 245 مایل، گرچه مزدا با قیمت کمتری مقرون به صرفه تر و از نظر تئوری حداقل سبک تر خواهد بود.

در حالی که مزدا مشغول کار بر روی یک پلت فرم اختصاصی EV با متحدان تویوتا است، می توانیم به جرأت بگوییم که معماری MX-30 صد در صد مزداست. مارک می گوید که این ماشین پلاک MX را به تن می کند، زیرا شباهت زیادی به اتومبیل اسپرت MX-5 را دارد، و اگرچه قابل مقایسه با CX-30 در اکثر ابعاد است، از جمله طول کلی 4395 میلی متر و یک چرخ محور 2655 میلی متر، MX-30 وعده رانندگی با نوع شل و ول را با MX-5 محقق می کند.

مدیر پروژه Tomiko Takeuchi می پذیرد که بسیاری از EV ها بطور پویا غیرقابل تحمل هستند، اما معتقد است که اندازه باتری متوسط MX-30، استحکام ساختار بدنه/باتری یکپارچه و وزن کم آن، همراه با قابلیت بردارنده گشتاور موتور الکترونیکی است.

طراحی بیرونی مزدا بسیار زیبا و آرامش بخش، و همچنین دارای یک سقف کوپه مانند است.

کابین خودرو از اجزای اصلی EV به عنوان یک کنسول در وسط، یک کف قفل نشده استفاده می کند. مواد عجیبی در ساخت نمای داخلی خودرو به کار رفته است، به ویژه الیافی که از بطری های پلاستیکی بازیافت شده و لایه های ساخته شده از چوب پنبه کهنه ساخته شده اند.

نسخه فوق العاده کامپکت، بدون لرزش و ارتعاش MX-30، باعث فراتر رفتن خودروها از مسافرت شهری و حومه شهر می شود و بخشی از خط چند پیشرانه مزدا را برای دهه آینده تشکیل می دهد.مدل جدید مزدا

مطالب دیگر

نظرات