هوندا جاز جدید ترکیبی رونمایی شد

cover
این هوندا جاز جدید است که در نمایشگاه اتومبیل توکیو 2019 و در یکی از برنامه های اروپایی در آمستردام رونمایی شد. برای اولین بار، سوپرمینی هوندا ترکیبی خواهد بود.

جاز تنها سوپرمینی ژاپنی نیست که بیشتر روی قدرت ترکیبی تمرکز دارد. خیلی زود است بگوییم که آیا تویوتا یاریس جدید (رقیب نزدیک جاز) کاملاً ترکیبی خواهد بود یا از دو موتور بنزینی موجود استفاده می کند؟

به هر حال، هوندا جاز جدید نیز در اواسط سال 2020 با یک نوع Crosstar در اروپا به بازار عرضه می شود.

اولین باری نیست که هوندا مدل ترکیبی را عرضه کرده است، این کمپانی ادعا می کند اکنون تمرکز بیشتری روی پیشرانه های احتراق الکتریکی وجود دارد. هوندا می خواهد تمام اتومبیل های خود در اروپا قدرت هیبریدی تا سال 2022 داشته باشند.

خود جاز در نسلهای گذشته ترکیبی بوده است، اما این یک قدم جسورانه برای صرفاً استفاده از این پیشرانه است. در حال حاضر تنها مسئله این است که هوندا هنوز مشخصات خاصی در مورد پیشرانه جاز منتشر نکرده است، تنها یک سیستم دو موتوره است و دارای پویایی رانندگی “مانند EV” است.

هوندا همچنین از برخی از تکنیک های طراحی داخلی از اتومبیل آینده هوندا شهر استفاده کرده است، از جمله فرمان جدید و ابزار دیجیتالی. همچنین، برای طرفداران هوندا، این اتومبیل “صندلی های جادویی” را در قسمت عقب نگه داشته است (برخلاف Civic)، به این معنی که پایه های صندلی می توانند به خوبی جمع شوند و به طور هموار برابر شوند.

هوندا جاز جدید تا سال 2020 به صورت نیمه تمام به بازار خواهد رفت.

مطالب دیگر

نظرات