فلوکس واگن گلف 2020 رونمایی شد

cover
در انگلیس، فلوکس واگن 2020 بهار آینده به بازار عرضه می شود و پیش بینی می شود از حدود 20،000 پوند شروع شود. نسل هشتم فلوکس واگن با تاخیر پس از مدتها انتظار علاقمندانش رونمایی شد. نا گفته نماند که این کمپانی معروف خودرو سازی طی یک ماه دو اتومبیل مهم را معرفی کرده است که توانایی تولید گسترده ی خود را به معرض نمایش گذاشت.

گلف 2020 از روبرو به نسخه ای که پیش از این عرضه شده بود شباهت دارد، اما ویژگی آیرودنامیکی آن ارتقا یافته است. مشبک و چراغهای جلو نازک و مستقیم است و در یک امتداد به هم می پیوندند. برخی از اشکالات شدید در بدنه ی خودرو وجود دارد که مهمترین آنها در سقف شیب دار آن است.

در قسمت جانبی این مدل، طراحی محفظه صندوق، موتور و مسافر، هاچ بک امضای گلف قابل مشاهده است. همچنین می توان از عرض قبلی ستونهای C، ستون هایی که پنجره عقب را از پنجره های جانبی جدا می کند، متوجه شباهت دیگری از مدل قبلی شد. چراغ های عقب و جلوی خودرو کاملا ال ای دی هستند.

در انگلستان، چهار سطح مناسب برای گلف جدید در هنگام پرتاب وجود دارد: S ، SE ، SEL و R-Line.

SELها چرخ های آلیاژی 17اینچی هستند، اما در مورد سه مورد دیگر اطلاعاتی در دست نداریم، با این حال ما میدانیم که هر یک از گلف ها بدون کلید به صورت اتوماتیک شروع به کار می کنند تا این امکان را بدهند که دمای صندلی راننده، صندلی مسافر جلو و صندلی های عقب را تنظیم کنند.

اگرچه قرار نیست هاچ بک های R و GTI تا اواخر سال 2020 منتشر شوند، R-Line در پرتاب فلوکس واگن گلف در صدر قرار خواهد داشت. این اتومبیل بعضی از امکانات رانندگی را در اختیار میگذارد و ظاهراً به قدری اسپرت نیست که عملکردی را ارتقا دهد یا هزینه ی بیشتری روی دستتان بگذارد.

از سمت بیرون، خودروهای R-Line دارای چندین ضربه گیر جدید، مقداری برش در اطراف ورودی هوا و یک دیفیوزر عقب هستند. در داخل کابین صندلی های ورزشی با مارک “R” دیده خواهد شد. همچنین روشنایی محیطی قابل تغییر با 32 رنگ، مشبک سقفی مشکی، پدالهای استیل ضد زنگ و دستگیره دنده آلومینیومی وجود دارد.

اتومبیل R-Line فرمان پیشرفته ای را در اختیار میگذارد و این باعث می شود که انرژی و مقدار بیشتر برای چرخاندن فرمان در قسمتهای با سرعت زیاد کاهش یابد.

 

هیبریدهای فلوکس واگن گلف 2020

فلوکس واگن گلف 2020 اولین اتومبیلی است که به عنوان یک هیبرید خفیف عرضه می شود. مدل های ترکیبی از منبع تغذیه 48 ولت بهره می گیرند، به این معنی که ماشین می تواند در جاده صاف و توقف خودکار، آن را زودتر از یک گلف معمولی درگیر کند تا به صرفه جویی در سوخت کمک کند. همین سیستم همچنین هنگام خاموش شدن، شتاب الکتریکی را به گلف می دهد و آن را بهبود می بخشد. این فناوری با هیبرید خفیف در دو مدل سه سیلندر 1.0 لیتری با قدرت 110 اسب بخار یا 130 اسب بخار، یا در یک 1.5 سیلندر 1.5 لیتری چهار سیلندر تولید می شود. همه مدلهای هیبرید خفیف از گیربکس هفت سرعته دو کلاچ بهره می گیرند. اندازه ی کلی مدل جدید فولکس واگن با طول 4284 و عرض 1789 و فاصله ی چرخ های 2636 میلی متر بزرگتر شده است.

نسخه جدیدی از پلاگین GTE هیبرید پلاگین فلوکس واگن، مدتی پس از عرضه اولیه وارد بازار خواهد شد. این جعبه دنده شش سرعته دو کلاچ گیربکس و توان تولیدی آن 245 اسب بخار است. این امر از طریق یک موتور بنزینی 1.4 لیتری، جفت شده با موتور الکتریکی و باتری 13 کیلووات ساعت حاصل می شود. بعلاوه، برخلاف هیبریدهای خفیف، GTE را می توان صرفاً بر روی نیروی الکتریکی هدایت کرد.

 

ویژگی های مستقل فلوکس واگن گلف 2020

گلف 2020 با رانندگی مستقل Travel Assist مجهز شده است. این به ماشین کمک می کند تا ترمز را شتاب دهد و خود را با سرعت حداکثر 130 مایل در ساعت بر روی بزرگراه هدایت کند. ساخت اولین گلف، فناوری فلوکس واگن Car2X است. یک سیستم تعاملی که می تواند با سایر اتومبیل های مجهز در جاده از طریق 5G فای ارتباط برقرار کند، به شرط آنکه بیشتر از 800 متر فاصله نباشد. این بدان معناست که، اگر ترافیک در حال پیشروی باشد، وسایل کمکی رانندگی خودکار توسط سایر اتومبیل ها اخطار داده می شوند و آماده سازی گلف شما را کند می کنند.

 

داخلی و سرگرمی فلوکس واگن گلف 2020

در داخل اتومبیل گلف جدید، یک صفحه نمایش بزرگ 10 اینچی سرگرمی قرار داده شده است. همچنین یک درایور دیجیتالی 10 اینچی وجود دارد که اطلاعات مهمی از قبیل جهت حرکت را در اختیارتان قرار میدهد.

گلف 2020 همچنین قادر است با گوشی هوشمند شما متصل شود، بنابراین می توانید از راه دور بررسی کنید که آیا ماشین شما قفل شده است یا نه، در کجا واقع شده است و چه محدوده ای قرار دارد.

به عنوان یک ویژگی ایمنی، در صورت ایجاد تصادف، گلف دارای هشدارهای اضطراری خودکار است. اگر سنسورها حس کنند که شما تصادف کرده اید، و شما پس از آن به هشدار تلفنتان پاسخ نمی دهید، اتومبیل به طور خودکار به خدمات اضطراری در نزدیکی محل وقوع تصادف هشدار می دهد.

مطالب دیگر

نظرات