هر چیزی که شما باید راجع به ولوو ایکس C40 بدانید

cover
ولوو در حال به روزرسانی کراس اوور محبوب XC40 خود برای سال 2020 است ، با وجود مشخصات جدید موتور ، تجهیزات و رنگهای جدید.

موتور بنزینی سه سیلندر T3 به اتومبیل قدرت بیشتری می بخشد و گزینه انتقال اتوماتیک نیز وجود دارد، در حالی که موتور بنزینی T4 اکنون با دو چرخ محرک و همچنین AWD در دسترس است. به این مدل تجهیزاتی قبیل آینه های درب اتوماتیک تاشو، یک دستکش قفل و پریز برق اضافی 12 ولت اضافه شده است.

دامنه XC40 مدل 2020 در حال حاضر با قیمت 28،965 پوند در انگلستان به فروش می رسد.

جزئیات کلاسیک ولوو مانند گرافیک چراغ های LED “Thor’s Hammer” و چراغ های بلند L شکل به وضوح موجود هستند

XC40 تنها ولوو در سیستم عامل CMA نخواهد بود؟

XC40 اولین اتومبیل در سری جدید 40 سری است که پیش بینی می شود دو مدل دیگر را شامل شود: یک دریچه جدید V40 و یک نوع سالن بلندتر که احتمالاً S40 نامیده می شود.

این بدان معناست که دامنه فعلی ولوو اکنون به سری 40 ، 60 و سری 90 تقسیم شده است. پیش بینی می شود در آینده ی نه چندان دور، این سه مدل در هر سری موجود باشد. سری 90 سری کامل است و شامل XC90 SUV ، S90 سالن و V90 می باشد. هر دو سری 90 و 60 از پلت فرم بزرگتر SPA ولوو استفاده می کنند.

در ابتدا، XC40 با یک موتور 4 سیلندر دیزل D4 یا بنزین T5 از خانواده Drive-E فعلی ولوو در دسترس بود. طی ماههای آینده، این شامل سه گزینه بنزین و دو دیزل است:

T3 154 اسب بخار (فقط درایو چرخ دستی ، گیربکس دستی)
187 اسب بخار T4 (درایو تمام چرخ ، گیربکس اتوماتیک)
244bhp T5 ،( گیربکس اتوماتیک – باید کاملاً سریع باشد)
148bhp D3 (دستی به صورت استاندارد )
187 اسب بخار D4 ( خودکار)


XC40 اولین Volvo است که از موتور T3 سیلندر جدید T3 بهره می برد، که با Geely تولید شده است. یک نسخه هیبریدی و خالص EV نیز مطابق با خبرهای اخیر ولوو مبنی بر اینکه تا سال 2020 تمام اتومبیل های آن به نوعی برقی می شوند.

داخلی ولوو XC40: تمیز، مدرن و پر از فناوری های جدید است. یک ظاهر طراحی داخلی تمیز و جذاب ، ویژگی بارز ولوو مدرن است و XC40 با وجود قیمت پایین تر، از این قاعده مستثنی نیست.این دستگاه دارای یک صفحه نمایش پرتره میباشد، طراحی داخلی بسیار تمیز و خیره کننده، همراه با یک اهرم دنده کوچک و یک خوشه ابزار دیجیتال 12.3 اینچی است.

در هر صندلی جلو یک سینی کشویی وجود دارد، سطل آشغال قابل جابجایی در کنسول و فضای تلفن هوشمند با شارژ القایی بی سیم وجود دارد. استریوی دلپذیر 1200W Harmon Kardon نیز در فهرست لوازم جانبی قرار دارد.

فناوری های ایمنی خودرو

*کمک راننده – فناوری رانندگی نیمه خودمختار، به عنوان گزینه ای در هر نوع XC40 موجود است. این فرمان کمک می کند تا اتومبیل را در زیر خط خود با سرعت حداکثر 80 مایل در ساعت نگه داشته، ترمز خود را کنترل کرده و شتاب بگیرد، و فاصله مشخص و استاندارد را از ماشین جلویی حفظ کند.

*ایمنی شهر – سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک ، که می تواند عابران پیاده، دوچرخه سواران و حیوانات بزرگ و سایر وسایل نقلیه را ردیابی کند.

*اخطار Cross Traffic – به عنوان مثال هنگام برگشت از فضای پارکینگ به مسیر حرکت ترافیک، یک اخطار ایجاد می کند.


*کاهش ترافیک آینده – مرتبط با همان سیستم های استفاده شده توسط کمک راننده، زمانی که از مسیر خود بیرون بروید و در مسیر وسیله نقلیه ی دیگر قرار بگیرید، هشدار می دهد و فرمان را برای هدایت شما به داخل مسیر راهنمایی میکند.

مطالب دیگر

نظرات