کیا اپتیما 2021

cover
شرکت کره ای کیا این بار با یک طراحی از نسل جدید اپتیما پا به عرصه ی حضور گذاشت . نام اصلی این مدل K5 است که ما بیشتر آن را با نام اپتیما میشناسیم . بسیار دور از ذهن بود که این کمپانی کره ای بتواند سیر تولیدات خود را به چنین فناوری ای که امروز شاهد آن هستیم گسترش دهد. با توجه به تصاویر منتشر شده، این مدل یک رندر با جزییات قابل توجه و تحولی عظیم در طراحی یک خودروی سدان است .

تصاویری که قبلا از کیا اپتیما منتشر شده بود استتار شده و ناواضح بود و جزییات ظاهری این سدان قابل رویت نبود، و به جرأت میتوان گفت که تصور چنین فناوری شگرفی در زیر هاله و استتار غیرممکن بود

کیا اپتیما تا حدودی به هیوندای سوناتای جدید شباهت دارد و ما می توانیم این شباهت ها را در شکل کلی، به ویژه در شیب ملایم سقف مشاهده کنیم . به طور کلی این کوپه ی چهار درب، سقف آن اندکی کشیده تر با خمیدگی روان ، بدنه عریض تر و پهن تر ، پوزه ی ببری برجسته تر شده،حالت وحشی تر و تهاجمی تر به خود گرفته است. در بخش عقبی، K5 نسل جدید از چراغ های کشیده و ممتد یکسره ، برخوردار است و همچنین خطوطی در بدنه ی جانبی خودرو به زیبایی آن افزوده است . طراحی چراغ های جلویی کیا اپتیما هم تاثیر بسیار مثبتی در زیبایی این مدل دارد، این چراغ های LED به شکل Z هستند.

در سراسر این مدل میتوان شاهد تلاش هرچه بیشتر کیا برای ورود تکنولوژی مدرن به این خودرو شد. در نمایی که از کابین خودرو منتشر شده به وضوح مشخص است که دکمه ها حذف شدند و جای خود را به یک صفحه ی نمایشگر لمسی داده اند .

با عکس های جاسوسی و با توجه به اینکه تیزرهای منتشر شده از کیا به سال 2021 اشاره میکنند ، انتظار میرود که رونمایی این مدل به طور رسمی در اواخر سال 2020 یا اوایل سال 2021 باشد .

مطالب دیگر

نظرات