موتورسیکلت AMB 001 استون مارتین

cover
امسال برای استون مارتین، سال تلاش برای چیزهای جدید است. این برند پیش از این در نمایشگاه اتومبیل ژنو سال 2019 تعدادی از کانسپت های جالب فوق العاده و هایپر کاراک را به نمایش گذاشت.

اکنون ، سازنده خودروهای بریتانیایی در حال بازدید از نمایشگاه EICMA 2019 در ایتالیا است ، این بار نه با یک اتومبیل بلکه با یک موتور سیکلت. موتورسیکلت ورزشی ای که به طور مشترک با Brough Superior ساخته شده است.

استون مارتین و Brough Superior فقط در اولین همکاری خود ، AMB 001 ، در EICMA 2019 پرده برداری کردند. به گفته هر دو تولید کننده ، این فقط آغاز همکاری آنها است و باید در آینده انتظار همکاری بیشتری داشته باشیم.

ظاهر این موتورسیکلت در مقایسه با سایر مدل های رقیب واقعاً تأثیر گذار است .همانطور که انتظار می رود، مواد مورد استفاده شامل مقادیر زیادی فیبر کربن که می توان در قسمت های بدون رنگ موتور سیکلت مشاهده کرد ، تیتانیوم و آلومینیوم بیل هستند. رنگ های مسابقه ای استون مارتین با طراحی تزئین شده ی استیرلینگ گرین و چرخ های سیاه مات، جلوی آیرودینامیک، چنگالها و مجموعه های ترمز آراسته شده است. هر یک از این ها به شکلی بسیار زیبا با چرم دستی آکسفورد قهوه ای مایل به زرد ساخته شده است. این طراحی ها از شکل اتومبیل های استون مارتین الهام گرفته شده است ، اما هنوز هم ، سبکی و جلوه های آیرودینامیکی با سرعت بالا در اولویت قرار گرفته اند. بنابراین، مانند اتومبیل های این برند، این موتور سیکلت ظریف و در عین حال بسیار کاربردی است.

AMB 001 تولید شده توسط استون مارتین یک هیولای واقعی است، با موتور توربوی دو سیلندر با قدرت 180 اسب بخار،اما در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای میزان گشتاوری این مدل ارائه نشده است.وزن خشک موتورسیکلت 180 کیلوگرم است. هر موتورسیکلت در کارخانه Brough Superior در تولوز فرانسه با دست مونتاژ می شود.

متأسفانه اطلاعات در خور توجهی در مورد جزئیات مربوط به اجزای این متورسیکلت ارائه نشده است. هیچ اشاره ای به هیچکدام از انواع وسایل کمک سواری الکترونیکی نشده است. با این حال ، با بررسی کوتاه این عکسها میتوانیم به جزئیاتی پی ببریم .

به نظر می رسد سیستم تعلیق جلو تلسکوپی نیست، در عوض ، چیزی شبیه به مجموعه BMW Duolever است. علاوه بر این ، هیچ سنسور ABS ای هم مشاهده نمی شود.

فقط مشتریانی که مایل به پرداخت 108،000 یورو (حدود 97،000 دلار) برای این موتورسیکلت هستند می توانند از این تجربه لذت ببرند. تولید این مدل، محدود به 100 دستگاه است و اولین تحویل ها در سه ماهه چهارم سال 2020 به دست صاحبان آنها می رسد.

مطالب دیگر

نظرات