پژو-سیتروئن به دنبال الکتریکی سازی همه ی محصولات بنزینی خود در چین

cover
سال آینده ، گروه پژو-سیتروئن، همه مدل های جدید و به روز شده بنزینی خود را ، که در سرمایه گذاری مشترک دونگ فنگ پژو سیتروئن در چین تولید خواهد شد ،الکتریکی سازی خواهد کرد .

اقدام الکتریکی سازی محصولات ، ابتدا از پژو 2008 آغاز خواهد شد، بعد از آن نوبت به مدل پژو 4008 خواهد رسید و سپس سیتروئن C5 ایرکراس، برقی شده و به بازار عرضه خواهند شد. طبق گفته های آتونیوز اروپا ، انواع مختلف مدل های هیبریدی پلاگین، در سال 2020 به دست علاقمندان و خریداران چینی خواهند رسید.

طبق اعلام گروه دانگ فنگ موتور ، تمام خط تولید خودروساز تا سال 2023 گزینه های الکتریکی را در چین خواهد داشت.

سرمایه گذاری مشترک پژو دانگ فنگ در سال 1992 به عنوان یک همکاری 50-50 برای تولید و بازاریابی وسایل نقلیه برای هر دو مارک پژو و سیتروئن تأسیس شد.این یکی از دو همکاری است که توسط پژو، به امضای قرارداد خودروسازی چانگان رسیده است و تمرکز آن بر ساخت خودروهای بنزینی با مارک DS است.

ناگفته نماند که چانگان-پژو سیتروئن، از سال 2011 تا به الان موفقیت چشمگیری از نظر فروش محصولات خود در چین نداشته است. پژو-سیتروئن اظهار کرد که این همکاری مشترک را پایان خواهد داد ، هرچند تولید محصولات DS همچنان انجام خواهد شد.

اما در رابطه با مدل برقی پژو 2008، دارای طراحی e-2008 است و از یک موتور الکتریکی 136 اسب بخار که در چرخ های جلو کار می کند ، استفاده می کند و از یک باتری 50 کیلووات ساعت است که از شارژ سریع 100 کیلو وات پشتیبانی می کند و برد 310 کیلومتری ایجاد می‌کند.

اگر از شارژر سریع استفاده کنید، می‌تواند در حدود 20 دقیقه نیروی 160 کیلومتری را به دست آورد؛ اما اگر از شارژر خانگی برای شارژ باتری استفاده کنید، به حتم شما را چند ساعتی معطل خواهد کرد.

 

مطالب دیگر

نظرات